Visas kategorijas
EN
Nozares jaunumi

Sākums>Jaunumi>Nozares jaunumi

Samazināt nerūsējošā tērauda rūpniecības piesārņojumu

Laiks: 2021-01-12 Rezultāti: 75

Kopsavilkums: Pēdējos gados partijas Centrālā komiteja un Valsts padome ir piešķīrušas lielu nozīmi dzelzs un tērauda pārveidošanai ar īpaši zemu emisiju līmeni. Daudzās nozīmīgās sanāksmēs un valdības darba ziņojumos ir ierosināts veicināt dzelzs un tērauda rūpniecības transformāciju ar īpaši zemu emisiju līmeni. “Atzinumi par īpaši zemu emisiju ieviešanas veicināšanu dzelzs un tērauda rūpniecībā” (Pēc Huan Taiqi [2019] Nr. 35 izdošanas) visiem reģioniem ir jāveic tērauda rūpniecības transformācija ar īpaši zemu emisiju līmeni. fāzes un reģioni. Izmešu limitus “Viedokļos” nozares eksperti dēvē arī par “stingrākajiem standartiem vēsturē”. Šajā vispārējā situācijā, pārskatot dokumentā ietvertās makrodaļiņu emisijas indeksa prasības un manas valsts putekļu noņemšanas tehnoloģijas pašreizējo statusu, salīdziniet galvenās putekļu noņemšanas tehnoloģijas priekšrocības un trūkumus ar augstu atpazīstamību nozarē un pārrunājiet izvēli. putekļu noņemšanas tehnoloģiju maršrutus saskaņā ar jaunajām prasībām. Un jauniniet idejas, ko varētu izmantot attiecīgie tērauda uzņēmumi, un palīdziet uzvarēt cīņā pret zilajām debesīm.
Lai īstenotu partijas Centrālās komitejas un Valsts padomes lēmumus un izvietošanu, 2019. gada aprīlī Ekoloģijas un vides ministrija kopā ar Attīstības un reformu komisiju un Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministriju kopīgi izdeva “Atzinumus par īpaši zemu emisiju ieviešanas veicināšanu tērauda rūpniecībā” (turpmāk tekstā – “Atzinumi”). “Viedokļi” atkal ir pastiprinājuši sākotnējos emisiju standartus cieto daļiņu emisijām dažādos tērauda procesos un ierosināja, ka ļoti zemas emisijas visā procesā nozīmē īpaši zemas. Tas arī izvirza progresa prasības īpaši zemām transformācijām dažādos reģionos, kas vēl vairāk veicina putekļu noņemšanas un apstrādes tehnoloģiju tērauda rūpniecībā. Mainīt. Tomēr pašlaik lielākajai daļai vietējo dzelzs un tērauda uzņēmumu ir ilgs domnas pārveidotāja process ar daudziem un sarežģītiem procesiem. Nav viegls uzdevums izpildīt cieto daļiņu emisijas standartus visā ražošanas procesā. Turklāt vietējo dzelzs un tērauda uzņēmumu attīstība ir nevienmērīga, un ražošanas jauda, ​​kas neatbilst vides aizsardzības standartiem, joprojām ir reti sastopama. Tāpēc putekļu noņemšanas iekārtu modernizācija un modernizācija ir obligāta. Tāpēc pašreizējā vides aizsardzības politikas situācijā centieni īsā laika periodā sasniegt īpaši zemu putekļu daļiņu emisijas robežu neapšaubāmi ir visaktuālākā problēma, ar ko saskaras tērauda uzņēmumi.
Spogulis-zelts1
1. Cieto daļiņu kontroles prasības ultrazemas emisijas transformācijā
2019. gada aprīlī tika oficiāli atklāts “Viedokļi”, izraisot tērauda vides aizsardzības vētru, paziņojot, ka manas valsts tērauda rūpniecība kopumā ir nonākusi vispārējā ultrazemas emisijas transformācijas situācijā. Attiecībā uz cieto daļiņu indikatoriem “Atzinumos” ir vajadzīgas izplūdes gāzes organizēto emisiju veidā, saķepināšanas iekārtas galva un granulu grauzdēšanas dūmgāzes (tostarp šahtas krāsns, režģa ceplis, lentes grauzdētājs), koksēšanas procesa koksa krāsns skursteņa izplūdes gāzes, citas galvenie piesārņojuma avoti (tostarp saķepināšanas iekārtas aste, ogļu uzpilde, koksa sausā rūdīšana, karstās domnas krāsnis, domnu bedres un notekcaurules, karstā metāla pirmapstrāde, pārveidotāja sekundārās dūmgāzes utt.) Vidējā cieto daļiņu emisijas koncentrācija stundā. nav augsts Pie 10 mg/m3 stundas vidējā emisijas koncentrācija vismaz 95% laika mēnesī atbilst normai; izplūdes gāzes ir neorganizētā veidā, jaukšanas iekārtām un lūžņu griešanai jānodrošina materiālu novadīšanas un atdalīšanas punkti, saķepināšana, granulēšana, dzelzs ražošana, koksēšana un citi materiālu drupināšanas, sijāšanas procesi, putekļu noņemšanas iekārtas. Turklāt “Viedokļos” arī norādīts, ka uzņēmumiem būtu jāizvēlas nobriedušas un piemērojamas vides aizsardzības transformācijas tehnoloģijas atbilstoši rūpnīcas apstākļiem un jāveicina modernu putekļu noņemšanas iekārtu, piemēram, ar plēvi pārklātu filtru maisiņu putekļu savācēju un filtru kasetņu putekļu savācēju izmantošana. , kas norāda virzienu putekļu noņemšanas apstrādes tehnoloģijas izvēlei. .
2. Putekļu noņemšanas tehnoloģijas pielietojuma pašreizējais stāvoklis
Izpētot vairāk nekā 20 dzelzs un tērauda uzņēmumus, tika konstatēts, ka gandrīz visi dzelzs un tērauda uzņēmumi izmanto augstas efektivitātes maisu filtru vai kasetņu filtru, lai apstrādātu putekļus saturošas izplūdes gāzes, un dažos procesos, kuros tiek ražotas mitrās izplūdes gāzes, tiek izmantoti slapji elektrostatiskie filtri. Uzņēmums uzskata, ka šiem nobriedušiem procesiem ir vislabākais putekļu un izplūdes gāzu attīrīšanas efekts, kas ir tāds pats kā “Atzinumos” minētajai putekļu noņemšanas tehnoloģijai. Turklāt saskaņā ar “Piesārņojuma atļaujas pieteikuma un izsniegšanas tehniskajām specifikācijām” noteiktajām iespējamajām cieto daļiņu attīrīšanas tehnoloģijām izplūdes gāzēs, izņemot karstās velmētavas apdares velmēšanā radītās izplūdes gāzes, pārējās izplūdes gāzes. piesārņojuma rašanās mezglus var apstrādāt ar putekļu maisu (pārklājumu). Membrānas filtra materiāls) un filtra kasetnes putekļu noņemšanas process. Tāpēc šajā rakstā galvenokārt analizētas maisiņu un filtru kasetņu putekļu noņemšanas tehnoloģiju priekšrocības un trūkumi un pielietojums.
Maisu filtrs parādījās agrāk un tika izmantots jau Rietumu kustības beigās. To galvenokārt izmantoja, lai filtrētu sausu, putekļainu gāzi ar mazu daļiņu izmēru. Filtra maisiņš ir izgatavots no dažādām filtru šķiedrām (ķīmiskās šķiedras vai stikla šķiedras), izmantojot aušanu vai adatas caurumošanu, un izmanto šķiedras auduma filtrēšanas funkciju, lai filtrētu putekļus saturošu gāzi. Kasetnes tipa putekļu savācējs parādījās salīdzinoši vēlu. 1970. gados daži lietotāji parādījās Rietumu valstīs. Viņi uzskatīja, ka šāda veida putekļu savācējs ir salīdzinoši mazs, ievērojami uzlabojis apstrādes efektivitāti un viegli kopjams. Taču, ja ir nepieciešams apstrādāt putekļaino gāzi ar lielāku gaisa tilpumu, attīrīšanas efekts būs slikts nogulsnētāja mazās jaudas dēļ, ko ir grūti pielietot lielos rūpniecības uzņēmumos, tāpēc daudziem tas nav plaši popularizēts. gadiem. Kopš 21. gadsimta pasaules materiālu tehnoloģijas ir strauji attīstījušās. Dažas ārvalstu kompānijas ir uzņēmušās vadību putekļu savācēja struktūras un filtra materiāla uzlabošanā, vairākas reizes palielinot kopējo jaudu un kļūstot par lielu putekļu savācēju ar filtra laukumu vairāk nekā 2,000 m2.
3. Putekļu noņemšanas tehnoloģijas salīdzinošā analīze
1. Putekļu savācējs maisā
(1) Maisu filtra darbības princips
Putekļus saturošā gāze no putekļu noņemšanas pārsega nonāk ventilācijas kanālā, un, sasniedzot izplūdes atveri, to izraisa iedarbinātais ventilators, un pēc tam šķiedru putekļu noņemšanas filtra maisiņš tiek izmantots, lai ar palīdzību uztvertu dūmus un putekļus. gravitācijas un inerces.
(2) Galvenie faktori, kas ietekmē maisa filtra darbību
Maisu filtra veiktspēja galvenokārt ietver putekļu noņemšanas efektivitāti, spiediena zudumu un kalpošanas laiku. Galvenie faktori, kas nosaka putekļu noņemšanas efektivitāti un maisa filtra kalpošanas laiku, ir gaisa un auduma attiecība, filtra materiāla veids un putekļu noņemšanas metožu izvēle.
Maisa filtra filtra materiāls ir attīstījies no parastajām šķiedrām uz īpaši smalkām šķiedrām, pēc tam uz īpašas formas šķērsgriezuma šķiedrām un pēc tam līdz ePTFE membrānas struktūrai. Parastās šķiedras nevar kontrolēt smalkas putekļu daļiņas, tāpēc ir jāmaina šķiedras struktūra vai jāizmanto ārējs spēks, lai panāktu īpaši zemu putekļu emisijas kontroli; īpaši smalkas šķiedras formas šķērsgriezuma šķiedrām ir lielāks īpatnējais virsmas laukums, kā rezultātā ir lielāks filtrēšanas laukums, tādējādi samazinot gaisa un auduma attiecību; ePTFE membrāna var pārtvert putekļu daļiņas uz membrānas virsmas. Pašlaik membrānas filtra materiāla izvēle filtra maisa materiālam ir izvēle ar augstāku putekļu noņemšanas efektivitāti.
2. Kasetnes putekļu savācējs
Filtra kasetnes putekļu savācēja darbības princips: Putekļus saturošā gāze caur putekļu savācēju nonāk ventilācijas kanālā un tiek ievadīta kastē ar ārēja inducētā vilkmes ventilatora palīdzību. Tā kā kastītei ir daudz lielāks rādiuss nekā caurulei, gaisa plūsma izplešas un smagākas, lielās putekļu daļiņas nosēžas gravitācijas ietekmē. Vieglākās un mazās putekļu daļiņas kopā ar gaisa plūsmu iekļūst filtra kasetnē, un filtra elements tās bloķē. visaptverošu efektu sērija un pēc tam atdalīta no gaisa.
3. Maisfiltra un kārtridžfiltra priekšrocību un trūkumu salīdzinājums
Maisu tipa putekļu savācējam un filtra kasetnes putekļu savācējam lietošanas procesā ir savas priekšrocības un trūkumi. Izvēloties putekļu noņemšanas procesu, vispusīgi jāņem vērā paša uzņēmuma situācija. Priekšrocības un trūkumi ir parādīti 1. tabulā.
Ceturtkārt, uzņēmuma praktiskās pielietošanas gadījumu analīze
Kā piemēru ņemiet putekļu noņemšanas procesa transformāciju tērauda grupas domnas bedres procesa sadaļā Hebei provincē. Uzņēmums sākotnēji izmantoja maisa filtru, lai noņemtu putekļus no izplūdes gāzēm, kas radušās domnas bedres daļā. Taču lietošanas laikā atklājās, ka tas radīs apjukumu darba apstākļu dēļ. Somas problēma. Tajā pašā laikā filtra maisa sliktā putekļu noņemšanas efekta dēļ šīs sadaļas izplūdes gāzu emisijas nevar stabili atbilst īpaši zemu emisiju standartu prasībām. Ņemot vērā nosacījumus standarta sasniegšanai un kapitālieguldījumu filtra maisa nomaiņai, uzņēmums nolēma pārveidot putekļu noņemšanas procesu un nomainīt maisa filtru pret filtra kasetnes filtru. Parametru un efektu salīdzinājums pirms un pēc transformācijas ir parādīts 2. tabulā.
Saskaņā ar tiešsaistes monitoringa datiem pirms un pēc transformācijas, izplūdes gāzu daļiņu emisijas koncentrācija šajā posmā ir ievērojami samazināta, un tā var stabili sasniegt 10 mg/m3, kas atbilst īpaši zemu emisiju standartu prasībām. Salīdzinot ar pirms pārveidošanas, pēc filtra kasetnes putekļu savācēja lietošanas tiek novērsta viegla filtra maisa nodiluma un noplūdes problēma, būtībā to var izmantot ilgu laiku bez apkopes, pat ja filtra kasetne tiek noņemta un nomainīta, tas ir ļoti ērti, un tas ir palielināts ierobežotā telpā. Efektīvā filtra laukums ir samazināts, spiediena starpība ir maza, un putekļu noņemšanas efekts ir salīdzinoši stabils. Bet pēc filtra kasetnes putekļu savācēja nomaiņas ir arī daži trūkumi.
Sazinoties ar uzņēmuma iekšējo personālu, autore uzzināja, ka iekārtas pēc transformācijas ir sarežģītākas nekā iepriekš, un uzņēmumam ir nepieciešams augsts iekārtu nosūtīšanas, uzstādīšanas un apkopes vadības līmenis. Turklāt filtra kasetnes putekļu savācēja selektivitāte sauso putekļu veidiem nav tik laba, kā gaidīts, un tam nav augsta putekļu noņemšanas efektivitāte visiem putekļu veidiem. Ja vēlaties to pielietot visos procesos, tai joprojām ir jābūt padziļinātai izpētei un izstrādei. Kopumā arvien smagākas vides aizsardzības situācijā, pamatojoties uz vides atbilstības apsvērumiem, aizstāšanas ietekme joprojām ir ļoti nozīmīga.
Pieci, apkopoti ieteikumi
1. Ieteikumi procesa izvēlei
Patlaban, neņemot vērā mitro putekļu noņemšanu, vislabākajai putekļu noņemšanas tehnoloģijas izvēlei īpaši zemas emisijas situācijā vajadzētu būt kasetņu putekļu savācējam un maisa filtram. Abiem putekļu savācēju veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Tērauda uzņēmumu īpaši zemu daļiņu emisiju pārveidošanai uzņēmumiem ieteicams izvēlēties putekļu noņemšanas tehnoloģiju atbilstoši faktiskajiem apstākļiem un savām vajadzībām. Ja sākotnējā maisa putekļu noņemšanas process joprojām nespēj sasniegt stabilus emisijas standartus, pirmais solis var būt. Apsveriet PTFE mikroporainās membrānas un īpaši smalkas šķiedras virsmas slāņa gradienta filtra materiāla nomaiņu. Otrkārt, apsveriet iespēju nomainīt filtra kasetnes putekļu noņemšanas procesu, lai pabeigtu īpaši zemas emisijas transformāciju un sasniegtu standarta emisiju.
2. Inženierprojekta ieteikumi
Lai palīdzētu uzņēmumiem izpildīt attiecīgās “Atzinumu” prasības un sniegtu atsauksmes inženierprojektēšanai un būvniecībai, Ķīnas Vides aizsardzības nozares asociācija 2020. gada janvārī izdeva “Tehniskās vadlīnijas dzelzs un tērauda uzņēmumu rekonstrukcijai ar īpaši zemu emisiju līmeni”. kurā augstas efektivitātes maisa putekļu noņemšanas process un filtrēšana Mucas putekļu noņemšanas process piedāvā virkni tehnisko parametru atsauces vērtības, un ir ieteicams, lai uzņēmumi varētu tos izmantot īpaši zemas emisijas transformācijas procesā, pamatojoties uz to faktiskajiem apstākļiem. . Par piemēru ņemot maisu filtru, uzņēmumam, slēdzot līgumu, ir ieteicams izveidot filtra vēja ātrumu, kas ir mazāks par 0.8 m/min. Filtra vēja ātrumam šeit ir jābūt pilnam filtra vēja ātrumam. Pilns filtrācijas vēja ātrums ir teorētiski aprēķinātais filtrācijas vēja ātrums. Kad bezsaistes putekļu savācējs notīra putekļus, viena no tvertnēm tiks aizvērta un faktiskais filtrācijas vēja ātrums palielināsies. Tas ir arī laiks, kad emisijas, visticamāk, pārsniegs standartu, tāpēc prasība ir pilna filtrācijas vēja ātrums; Ieteicams, lai putekļu savācējs būtu konstruēts ar deflektoru, lai kontrolētu gaisa plūsmas sadalījumu. Ja deflektors nav izvēlēts, filtra maiss vai filtra kasetne tiks mazgāta ar gaisa plūsmu un samazina kalpošanas laiku.
"Blue Sky Defense" ir iegājusi grūtu problēmu risināšanas pēdējā posmā. Tērauda rūpniecība, kas ir absolūts galvenais cīņas lauks par gaisa piesārņojuma novēršanu un kontroli, ir obligāti nepieciešama īpaši zemu emisiju pārveidei. Dzelzs un tērauda uzņēmumiem ir aktīvi jāreaģē, jāprecizē vides piesārņojuma kontroles idejas un jāveicina vides kvalitātes uzlabošana un rūpniecības pārveides uzlabošana.

1xiu